NEJPRODÁVANĚJŠÍ

 

Artróza

ARTRITIDA

Artritida (zánět kloubů) působí bolest, sníženou pohyblivost a někdy vyvolává otoky. Její příčinou je poškození tkáně či kloub­ní onemocnění. Dva nejběžnější typy artritidy jsou osteoartritida čili artróza a revmatoidni artritida. Fibromyalgie, chronicka bolest v měkčích tkanich kolem kloubů, se často považuje za onemoc­neni artritickeho charakteru, ale za artritidu ho považovat nelze, protože nezpůsobuje zánětlivost a poškození kloubů.

Adaptogeny vhodné pro léčbu artritidy

Adaptogeny mohou pomoci omezit zánět, a proto i zmírnit bolest, jež artritické onemocnění přináší. Protizánětlivě působí následující adaptogeny, které lze úspěšně využít jako úlevu od artritidy: Bazalka posvatna, eleuterokok ostnitý, embilika lékarska, gynostema pětilistý, housenice čínská, chebule srdčitá, klanopraška čínská, lékořice lysá, lesklo­korka lesklá, mumio, rozchodnice, vitánie snodárná a ženšen pravý.

Ke zmirneni revmatoidni artritidy (autoimunitniho onemoc­nění jsou vhodné následující adaptogeny: Embilika lékařská, housenice čínská, chebule srdčitá, lékořice lysá, lesklokorka lesklá a vitánie snodárná.


ZGVjZD