Bylinky na játra

 

Naše těla jsou trvale vystavena útokům toxických sloučenin z okolního prostředí. Denně jsme bombardování zbytkovým množstvím pesticidů a průmyslových chemikálií, xenoestrogenů, látek znečišťujících ovzduší, těžkých kovů, ba i látek farmaceutických. Naše těla čelí stále rostoucí nutnosti účinně se těchto toxinů zbavovat


Spousta toxinů se ukládá v našich tukových tkáních a odolává snadné eliminaci. Tím se vytváří metabolická zátěž, oxidační stres a riziko poškození jater. V důsledku poškození jater či jejich onemocnění se stáváme mnohem zranitelnější, náchylnější podlehnout zažívacím potížím a úbytku vitální energie. V důsledku hromadění toxinů v těle se vytváří trvalý tlak na imunitní systém, a proto mnohem snadněji podléháme degenerativním onemocněním. Jakmile je zasažen jeden orgán, postižení ostatních orgánů na sebe nenechá dlouho čekat a vede ke kumulativnímu negativnímu efektu na celkový zdravotní stav.

Hepatoprotektivní (ochraňující játra) adaptogeny
Mnoho adaptogenů má naštěstí hepatoprotektivní vlastnosti a pomáhá chránit játra před poškozením a dysfunkčností. Posílením funkčnosti jater posilujeme svoji energii, vitalitu a životní pohodu.


Proti poškození a dysfunkčnosti chrání játra následující adaptogeny:

 

 Bazalka posvátná

 Embilika lékařská - Amalaki

 Housenice čínská

 Klanopraška čínská

 Lékořice lysá

 Lesklokorka lesklá - Reishi

 Parcha saflorová - Maralí kořen

 Rdesno mnohokvěté

 Slanobýl chlumní 

 Hercampuri

 

 Chebule srdčitá se nazývá „detoxikační rostlina“, neboť je schopná "vychytávat" volné radikály a těžké kovy a zmírňovat symptomy jaterní toxicity, hepatitidy a jaterní fibrózy. Pomáhá stimulovat regeneraci jaterních buněk a jaterních imunitních buněk, známých jako Kupfferovy buňky. Tradičně byla využívána k léčbě žloutenky. Dnes je součástí podpůrné terapie pro pacienty trpící hepatitidou B a C.

 Klanopraška čínská je adaptogen játrům nejvíce prospěšný. má hepatoprotektivní vlastnosti, pomáhá regenerovat jaterní buňky a navyšovat obsah jaterního glutationu, který je pro játra základní živinou Ve studiích se zvířaty se ukázalo, že klanopraška významně chrání játra před poškozením chemikáliemi a léky a v již poškozených játrech vyvolává hojení.

 Kustovnice čínská - Goji pomáhají při regeneraci jaterních bunek a chrání před poškozením jater v důsledku konzumace léku či hepatotoxckých chemických látek.

 Lékořice lysá léčí poškození jater a využívá se při léčbě hepatitidy a cirhózy

 Lesklokorka lesklá - Reishi chrání játra a povzbuzuje jejich schopnost detoxikovat odpadní látky z přirozené látkové přemeny.

 Slanobýl chlumní dokáže během krátké doby pravidelného užívání zlepšit špatné jaterní testy a posílit jaterní buňky

 Hercampuri pomáhá při zánětech a cirhóze

 


 

Cena 141,00 Kč (5,16 EUR) 

Cena 54,00 Kč (1,98 EUR)

 

Cena 84,00 Kč (3,08 EUR)Běžná cena 188,00 Kč

Cena 149,00 Kč (5,45 EUR)

 

Cena 35,00 Kč (1,28 EUR) 

Cena 181,00 Kč (6,63 EUR)

 

Cena 355,00 Kč (13,00 EUR) 

Cena 526,00 Kč (19,26 EUR) 

Cena 276,00 Kč (10,10 EUR) 

Cena 282,00 Kč (10,32 EUR)

 

Cena 126,00 Kč (4,61 EUR) 

Cena 131,00 Kč (4,80 EUR)

 

Cena 141,00 Kč (5,16 EUR)
NjMzM2