Úvod » PODLE NÁZVU » Rejstřík českých názvů » Albície hedvábná

Albície hedvábná - Albizia julibrissin - Albizia ružová

 

Botanický název: Albizia julibrissin

Obecný anglický název: Mimosa

Obecné anglické názvy: Silk tree, Persian silk tree, pink siris, Len­koran acacia, bastard tamarind

Obecný český název: Perská akácie, kapinice perská

 

Albízie hedvábná se v čínské medicíně nazývá che-chuan-pchi, což znamená „kůra sdíleného štěstí". V Číně se tradičně podává lidem vykazujícím symptomy naruše­ného ducha šen, jako jsou zlé sny, podrážděnost, hněv, deprese či oslabená paměť. Ke zklidnění ducha šen a zlepšení nálady se dají využít květy albízie (che-chuan-chua, v pchin-jin he huan tma), jsou však slabší a nedosahují účinnosti kůry.

Albízie, kombinovaná s hložinkami a růžovými okvětními plátky pomáhá pacientům trpícím „zlome­ným" srdcem, žalem a hlubokým smutkem. Výsledky této kůry jsou doslova ohromující. Pacienti se zotavují z post­traumatické stresové poruchy, dlouhodobého nevyřešeného žalu, deprese a strachu, umožňuje jim hlubší procítění, a možnost vynést na povrch nevyřešené problémy a rychleji se přenést od smutku, slz a bolesti tam, kde cítí emocio­nální vyrovnanost.

Možná rizika: Neužívejte kůru albízie v době těhotenství. Interakce rostliny s léky: Nejsou známy, ale při současném užívá­ní antidepresiv buďte opatrní.ODViNmY2Z