Úvod » PODLE NÁZVU » Rejstřík českých názvů » Čaga - Rezavec šikmý » ČAGA REZAVEC ŠIKMÝ | Centrum bylin


        

ČAGA REZAVEC ŠIKMÝ | Centrum bylin

Inonotus obliquus


0x

 

Číslo produktu: CB-Čaga
Množství
Cena bez DPH : 101,74 Kč (4,03 EUR)
Cena s DPH (15 %):
117,00 Kč (4,64 EUR)

Kompletní specifikace

Čaga - Rezavec šikmý - Inonotus obliquus

Čaga je velice rozšířená houba parazitující na kmenech bříz. Je v posledních letech v centru zájmu vědců a klinických pracovišť.  I přes to, že Řezavce - Čagu užívali na čínském dvoře již před 2000 lety, moderně se zkoumá teprve několik let.

Čaga má poměrně silné karcinostatické působení, hlavně v oblasti zažívacího traktu, je velmi účinná při zánětech žaludku, žaludečních vředech , rakovině žaludku, onemocnění dvanácterníku, zánětu a rakovině jater, slinivky a sleziny, má kancerostatický účinek při rakovině prsu a děložního čípku, osvědčuje se také u nemocí jako je ulcerózní kolitida a Crohnova nemoc, ale i u jiných zánětlivých onemocnění střev.

Při separaci jednotlivých látek z Čagy bylo zjištěno několik účiných substancí působích selektivně proti nádoru. Při cílené aplikaci jednotlivých složek čagy  bylo dosaženo vynikajícíh výsledků. Nyní tyto čekají na schválení jako léky. Objevují se názory, že celý komplex látek obsažených v rezavci má širší záběr a účiňejší působení na celkový stav než jednotlivé 
látky.

Droga má poměrně silné kancerostatické působení, hlavně při nádorových onemocněních trávicího ústrojí. Do střev se ale musí dodávat formou klyzmatu neboli klystýrem. Podle známých prací je zde navíc značná pravděpodobnost, že delším pravidelným užíváním v malých dávkách se vytváří jakási imunita proti nádorovým onemocněním všeho druhu.Droga má celkový tonizující účinek na organismus, projevující se povzbuzením enzymatických funkcí. Zcela jednoznačně působí při zánětech žaludku, při žaludečních vředech a při aplikaci klyzmaty zlepšuje i ulcerózní kolitidy a Crohnovu chorobu.

 

Upozornění

Údaje uvedené na této stránce jsou souhrnným materiálem z veřejně dostupných stránek zveřejněných na internetu a z jiných publikovaných zdrojů. Zde uvedené informace nejsou určeny jako návod na prevenci, nebo léčbu nemocí, jako výživová tvrzení, ale mají jen informační a vzdělávací charakter o případných rostlinných surovinách. Toto upozornění je uvedeno z důvodu obeznámení zájemce s nařízením Evropského parlamentu (EP) a Rady ES č.. 1924 / 2004. V případě zájmu o konzumaci rostlinných produktů, doporučujeme tuto možnost konzultovat se svým nebo odborným lékařem.

PŘÍPRAVA: 1 lžičku zalijme 250 ml vroucí vody a necháme odstát 1 hodinu. Vhodné je to učinit v nádobě která dlouho drží teplo, jako termoska či hrnec omotaný utěrkami. Vzniklý výluh vydrží 2 dny v chladu a pije se zpravidla před jídlem.

Komentáře

NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Nebyl zatím přidán žádný názor. Přidejte svůj názor nebo dotaz jako první.

MjEzY2Yy